اصول انتخاب کوسن و رومیزی برای مبل و میز پذیرایی

اصول انتخاب کوسن و رومیزی برای مبل و میز پذیرایی

اصول انتخاب کوسن و رومیزی برای مبل و میز پذیرایی

رازهای مهم برای انتخاب کوسن و رومیزی

اگر می خواهید مبل و میز پذیرایی تان واقعا زیبا به نظر برسد، کوسن و رومیزی، بهترین متحد محیط شما خواهند بود. شما می توانید مبل و رومیزی خانه خود را با انتخاب کوسن زیبا و نیز انتخاب رومیزی با رنگ های مدرن تزئین کنید. کوسن ها و رومیزی ها می توانند به شما کمک کنند دکوراسیونی را که همیشه می خواستید در اتاق نشیمن خود پیدا کنید؛ فقط باید نحوه قرار دادن آنها را یاد بگیرید که در این مقاله به آن می پردازیم.

romizi kosan 1 - اصول انتخاب کوسن و رومیزی برای مبل و میز پذیرایی
روش های انتخاب کوسن و رومیزی برای یک ترکیب مدرن و متفاوت

ظاهری شیک با کوسن

جایگزین های مختلف طراحی شده برای دکوراسیون منزل به شما این امکان را می دهند که با توجه به جایگزین های دکوراسیون، گزینه مورد نظر خود را پیدا کنید. شما قادر خواهید بود دکوراسیون منزل خود را با محصولاتی که ترجیح می دهید تغییر دهید و نوآوری در دکوراسیون داشته باشید. گزینه‌هایی که در مورد دکوراسیون به ذهن می‌رسند همچنان هم از نظر ظاهر و هم از نظر عملکرد راحتی شما را فراهم می‌کنند. اکسسوری هایی که مخصوص دکوراسیون منزل تولید شده اند راحتی را در نقطه لازم فراهم می کنند. به لطف گزینه های تزئینی زیادی که برای دستیابی به ظاهر مدرن و کلاسیک طراحی شده است، می توانید به راحتی محتوای متناسب با سلیقه خود را پیدا کنید. انتخاب و خرید کوسن تولید شده توسط برندهای مختلف ظاهر دلپذیر تری را به خصوص در اتاق نشیمن به شما ارائه می دهند.

ایجاد هارمونی با انتخاب کوسن مناسب

با گزینه های کوسن طراحی شده، می توانید گزینه هایی را پیدا کنید که با رنگ مبل های شما مطابقت داشته باشد و ظاهر مدرن تری داشته باشید. در حین انتخاب کوسن، انتخاب محتوای مناسب با ساختار خانه به هماهنگی ظاهری هم از نظر رنگ و هم از نظر طرح کمک می کند. از آنجایی که این امکان را به شما می دهد تا خانه خود را به شکل بهتری تزئین کنید، می توانید در انتخاب کوسن برای استفاده در اتاق نشیمن خود به هارمونی رنگ توجه کنید.

انواع کوسن با رنگ های زنده

همچنین می توانید در انتخاب کوسن اندازه های مختلف را با چندین گزینه کوسن که برای کمک به هماهنگی رنگ طراحی شده اند، ارزیابی کنید. مدل های کوسن با رنگ های زنده و محتوای مناسب برای سلیقه هر کاربر، راحتی عالی را در یافتن آنچه به دنبال آن هستید، برای شما فراهم می کند. محتوای باکیفیت ارائه شده در این محصولات که به صورت اختصاصی توسط برندها تولید می شوند، توانسته اثرات منفی احتمالی پس از شست و شو را نیز از بین ببرد. به این ترتیب با مدل‌های مختلف کوسن که به شما امکان استفاده بهینه از آن‌ها را می‌دهد، همیشه احساس خوبی خواهید داشت و به لطف ساختار رنگارنگ روکش‌ها، می‌توانید به ظاهر خانه‌های خود نشاط ببخشید. کوسن به عنوان یکی از اجزای ضروری دکوراسیون در هر خانه ای جای خود را دارد. در انتخاب کوسن با طیف گسترده ای از محصولات ارائه شده، می توانید جایگزین های مناسبی برای مبل های کوچک و بزرگ خود پیدا کنید. با برندهایی که توانسته‌اند هر جایگزینی از مدل‌های گلدوزی شده تا گزینه‌های ساده‌تر را به شما ارائه دهند، می‌توانید ظاهری منحصربه‌فرد به دست آورید.

ظاهری شیک با کوسن های متفاوت

شما می توانید با استفاده از انتخاب کوسن های شیک و راحت، ظاهری بدیع در خانه های خود ایجاد کنند که برای تماشای راحت تلویزیون و دو چندان شدن راحتی در اتاق نشیمن خود فراهم می کنید. گزینه های روکش بالش که توسط برندها به کاربران ارائه می شود نیز توجه کاربران را به خود جلب می کند زیرا به راحتی قابل شست و شو هستند. با ارزیابی گزینه های کوسن که توسط برندها طراحی شده اند، می توانید ظاهری زنده تر یا ساده تر داشته باشید و می توانید به گزینه های عالی که با مزیت کیفیت بالا به دکوراسیون شما تغذیه می کنند دسترسی داشته باشید.

با روکش های کوسن به ظاهر زیبا دسترسی پیدا کنید

ارزیابی جایگزین های پوشش هنگام انتخاب کوسن مهم است. به لطف این جایگزین ها، که به مبل های شما کمک می کند تا برای مدت طولانی تمیز و شیک بمانند، می توانید از فرصت استفاده طولانی مدت لذت ببرید. انواع مدل‌های کوسن توسعه‌ یافته با پارچه‌های با کارایی بالا، راحتی کامل را در تمام فصول به شما ارائه می‌دهند. کیفیت بالای محصولات تولیدی نیز باعث می شود تا شما به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید. با کاورهایی که می توانید در تمام فصول از آن استفاده کنید، در ماه های زمستان محتویات مناسبی را پیدا خواهید کرد و در تابستان از راحتی استفاده لذت ببرید.

romizi kosan 2 - اصول انتخاب کوسن و رومیزی برای مبل و میز پذیرایی
ست کردن کوسن با مبل

انتخاب کوسن بر اساس فصل

به لطف انتخاب کوسن که برای هر خانه ای ضروری است، می توانید جلوه های شیکی را در ظاهر خانه خود ایجاد کنید؛ زیرا هم تزئینی هستند و هم راحتی به شما می دهند و همچنین می توانید کیفیت زمانی را که صرف می کنید دو برابر نمایید. در اتاق های نشیمن شما رنگ و پارچه جایگزین محصولات تولید شده راحتی عالی را فراهم می کند. به عنوان مثال با مدل های پوشش ضخیم که می توانند در ماه های زمستان شما را همراهی کنند، احساس بهتری خواهید داشت و در عین حال جایگزین هایی مناسب برای دکوراسیون زمستانی خواهید داشت. در هر فصل تغییراتی در دکوراسیون منزل به خصوص بر اساس منسوجات ایجاد می شود. جایگزینی پارچه های ضخیم مناسب برای ماه های زمستان با پارچه های نازک تر در ماه های تابستان به شما این فرصت را می دهد که از فضای زندگی خود به نحو احسن استفاده کنید. همچنین می توانید در انتخاب کوسن به مدل های آنها که در تابستان و زمستان انتخاب می شود به ضخامت پارچه روکش ها توجه کنید تا در دکوراسیون یکپارچگی داشته باشید.

نحوه چیدمان کوسن

امروزه، زمان چیدن کوسن های مبل فقط در کنار بازوهای مبل گذشته است. اکنون با خرید انواع مبل متفاوت می توانید راحتی را از طرق مختلف جست و جو کنید. چیزی که اکنون برای شما توضیح خواهم داد اساسی است و می توانید از آن در هر مبل استفاده کنید، از مبل های کلاسیک دو و سه نفره تا مبل های L شکل.
کوسن هایی به شکل کلاسیک، یعنی آن ها را در کناره های زیر دستی قرار می دهید. دو کوسن کلاسیک و دو کوسن پشتی بزرگ در رنگ های موفق. همان ترکیب ۲، اما دو بالش کوچک تر در کنار بالش اول اضافه شده است. شما در مجموع ۶ بالش روی مبل دارید. در انتخاب کوسن سعی کنید هر جفت آن متفاوت باشد و کوسنی که در مرکز قرار دارد متناسب با بقیه باشد. کوسن های روی مبل مانند بستنی روی کیک هستند. اما اگر کوسن نتواند خود را با مبل تطبیق دهد و کوسن زشت دیده شود، ظاهر عجیبی ممکن است ایجاد گردد. کوسنی که روی مبل استفاده خواهید کرد می تواند به عنوان یک انتخاب کاملا فردی و یا به عنوان مدلی که با مبل شما سازگار است انتخاب شود.

کوسن های رنگارنگ

قبلا هنگام انتخاب کوسن مبل، ضروری بود که پارچه، رنگ و طرح آن با مبل یکسان باشد. اما الان خیلی فرق کرده و کوسن را می توان در رنگی کاملا متفاوت یا با طرحی متفاوت صرف نظر از رنگ مبل استفاده کرد. شکل و رنگ کوسن کاملا به شما بستگی دارد. نکته مهم این است که با مبل خود فضایی هماهنگ داشته باشید. رنگ های متضاد را امتحان کنید، از بالش های سفید روی مبل مشکی استفاده کنید، نتیجه بسیار دلپذیر خواهد بود. همچنین، برای ایجاد یک فضای مه آلود، یک کوسن خاکستری، هوای مه آلود و دودی را به مبل سیاه اضافه می کند.

انتخاب رومیزی مناسب

یکی از مهم ترین قسمت های یک میز شیک و زیبا، رومیزی است. از آنجایی که رومیزی بیشترین فضای روی میز را اشغال می کند، انتخاب رومیزی باید با دقت انجام شود. زیرا رومیزی در وهله اول تعیین می کند که میز شیک یا معمولی به نظر برسد. در اینجا رومیزی شما باید با همه اجزای میز پذیرایی هماهنگ باشد و ظرافت آنها را خراب نکند. پس چگونه باید رومیزی خود را انتخاب کنیم؟ از چه رنگ هایی استفاده کنیم؟ در کدام الگوها و در چه طولی انتخاب کنیم؟ چگونه باید انتخاب رومیزی را انجام دهیم؟

  1. اولین نکته ای که باید در انتخاب رومیزی به آن توجه کنید، این است که رنگ های رومیزی و ظروف غذاخوری با هم هماهنگ باشند.
  2. رنگ رومیزی را می توانید با توجه به مهمانان خود انتخاب کنید. به عنوان مثال برای مهمانان رسمی و جدی تر، انتخاب رنگ تیره مناسب تر خواهد بود.
  3. فصول نیز یکی دیگر از عواملی است که در انتخاب رومیزی می توان به آن توجه کرد. پوشش های گلدار و رنگارنگ تر انتخاب مناسبی در تابستان خواهد بود. در فصل زمستان می توان رنگ های تیره مانند مشکی و بنفش را ترجیح داد.
  4. برای هر غذایی که در حال آماده کردن سفره هستید، باید یک رومیزی مناسب آن غذا انتخاب کنید.
  5. برای ناهار می توان رومیزی با رنگ های زنده و برای شام نیز رومیزی از پارچه ابریشمی انتخاب کرد. رنگ سفید بهترین انتخاب برای صبحانه است.
  6. انتخاب رومیزی روی میزهای چوبی اجباری نیست.
  7. می توانید بین ظرف غذاخوری و رومیزی کنتراست ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر ظروف غذاخوری شما طرح دار و چند رنگ است، رومیزی شما باید ساده باشد. همین طور برعکس، اگر ظروف غذاخوری شما ساده است، رومیزی شما باید به عنوان یک روکش طرح دار و رنگارنگ استفاده شود.
  8. پارچه رومیزی خود را باید با توجه به غذا مشخص کنید. در حالی که پارچه های ابریشمی برای وعده های غذایی عصر مناسب هستند، می توانید پارچه های نخی یا پلی استر را برای ناهار یا صبح انتخاب کنید.
  9. طول رومیزی خود را طوری انتخاب کنید که ۱۰ تا ۲۰ سانتیمتر از لبه های میز پایین بیفتد. این فاصله نباید بیشتر از ۳۰ سانتی متر باشد. در غیر این صورت، مهمانان با مشکل مواجه خواهند شد.
  10. رومیزی شما که با ظاهر کلی میز شما سازگاری دارد خیره کننده خواهد بود.

قواعد انتخاب رومیزی

رومیزی یکی از سنگ بناهایی است که مکمل دکوراسیون آشپزخانه و میز ناهارخوری بسیاری از خانواده ها است. ملحفه‌های رومیزی نه تنها به‌عنوان روشی منحصر به‌ فرد برای برجسته کردن سبک و شخصیت طراحی داخلی با الگوها و بافت‌هایشان، بلکه به‌عنوان لوازمی طراحی می‌شوند که بخش‌های تزئینی و کاربردی چیدمان میز را با هم ترکیب می‌کنند. رومیزی علاوه بر اینکه به عنوان یک ابزار تزئینی عملی برای پوشش و محافظت از میز عمل می کند، در صورت انتخاب و خرید رومیزی موثر و صحیح، حتی می تواند سطح سر و صدا را در یک اتاق شلوغ کاهش دهد.

اندازه مناسب رومیزی چقدر است؟

اندازه رومیزی باید با اندازه میز ناهار خوری مطابقت داشته باشد و طول آویزان از کناره ها به گونه ای باشد که جلوه دلخواه را ایجاد کند. به طور کلی میزهای بزرگ حاشیه آویزان بیشتر از کناره ها و میزهای کوچک تر دارند، اما این یک قانون ممکن است با توجه به انواع میزها متفاوت باشد. مهم ترین نکته در انتخاب رومیزی و ابعادش این است که از همه طرف های میز دقیقا به یک اندازه آویزان باشد.
به عنوان یک قاعده کلی، هنگام انتخاب رومیزی و سایز آن به یاد داشته باشید که از هر طرف میز باید ۱۴ تا ۲۰ سانتی متر بیرون بزند. به عبارت دیگر می توانید با افزودن ۳۰ سانتی متر به طول و عرض میز ناهارخوری به اندازه ایده آل روکش میز ناهارخوری برسید. با افزایش طول آویزان از لبه های میز، احساس میز رسمی می شود، گرچه ۱۵ سانتی متر برای میزهای روزمره کافی است.
فروشگاه اینترنتی رنس دکور یکی از بهترین ها در فروش اکسسوری خانه می باشد که با ارائه بهترین محصولات نظیر رومیزی، کوسن، انواع روبالشی و… در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد.

romizi kosan 1 - اصول انتخاب کوسن و رومیزی برای مبل و میز پذیرایی
اهمیت انتخاب رومیزی در دکوراسیون منزل